Home Analizy Taktyczne Analiza Meczu: RB Salzburg 0-2 Legia Warszawa [2 połowa] (04.07.2023)

Analiza Meczu: RB Salzburg 0-2 Legia Warszawa [2 połowa] (04.07.2023)

WARUNKI ATMOSFERYCZNE: LETNI DESZCZ

W przerwie meczu pojawili się nowi zawodnicy. Nie do końca potrafiłem rozróżnić jacy zawodnicy weszli w zespole Red Bulla – komentatorzy też nie za bardzo zdawali się wiedzieć. Pozostawiłem na wykresach nazwiska z 1 połowy. W zespole Legii doszło kilku zmian. Na boisku pojawiali się: Pekhart (7) za Krammera, Pankov (12) za Jędrzejczyka a Augustyniak otrzymał nową rolę na boisku. Kolejne zmiany były przeprowadzone koło 60 minuty meczu. Na boisku zameldowali się: Baku za Wszołka, Muci za Guala oraz Rosołek za Josue.

OTWARCIE GRY OD BRAMKI

KOMENTARZ: W 2 połowie meczu Augustyniak otrzymał nowe zadania od trenera Runjaica. Przy otwarciu gry na własnej połowie zajmował miejsce w środkowej strefie boiska.

KOMENTARZ: Po raz kolejny zawodnicy Legii z 2 linii robią ruch przeciwstawny. Slisz zbiega w wolna strefę do piłki. Elitim biegnie od piłki.

KOMENTARZ: Sposób otwierania gry przez Legię na schemacie powyżej.

KOMENTARZ: Jest to ustawienie o którym pisałem wcześniej. Augustyniak w linii pomocy tworzy przewagę w środkowej strefie.

KOMENTARZ: Schemat otwarcia gry przez Legię. Josue wchodzi w boczną strefę wypychając Wszołka do linii ataku. Gual szuka miejsca dla siebie I schodzi na wolne pole

BUDOWANIE GRY NA POŁOWIE RYWALA

KOMENTARZ: Jak widać na załączonym obrazku w momencie budowania gry na połowie przeciwnika, Augustyniak zostawał w linii obrony, często tworząc lekką głębię, oraz pełniąc rolę asekuracyjną w przypadku straty piłki.

FAZA PRZEJŚCIOWA ATAK – OBRONA

KOMENTARZ: Linia obrony podchodząca wysoko, czasami ma problemy gdy przeciwnicy decydują się na długie zagrania na wolne pole do napastnika. W tej sytuacji zawodnicy Legii wyszli akurat obronną ręką.

STAŁE FRAGMENTY GRY

RZUT ROŻNY W OFENSYWIE – PRAWA STRONA

KOMENTARZ: Po raz kolejny widzimy, że 2 ręce w górze u Josue oznaczają rozegranie rzutu rożnego na krótko.

KOMENTARZ: Po raz kolejny zawodnicy Legii rozgrywali rzut rożny na krótko. W końcu się to opłaciło. Przeciwnicy pozostawili Kuna bez opieki, a ten dostarczył piłkę wprost na głowę jednego z obrońców, który zdobył gola.

WNIOSKI:

1. W zespole Legii widać duże rozumienie gry, przez co zawodnicy szukają wolnych przestrzeni, wychodzą często na wolne pole, a piłka rozprowadzana jest jak po sznurku z wykorzystaniem wolnych przestrzeni oraz luk w ustawieniu przeciwnika.
  2. Zawodnicy z Warszawy bardzo lubią rozgrywać rzuty rożne na krótko. Gdy tylko zostawi im się trochę przestrzeni oraz zgubi krycie, w tym elemencie potrafią być naprawdę groźni!
  3. Podoba mi się to w jaki sposób Josue pracuje nie tylko w środkowej linii ale za każdym razem włącza się w linie ofensywną. Taki zawodnik to skarb!