Home Analizy Taktyczne Analiza meczu: Pogoń Szczecin 1-0 Chojniczanka Chojnice [część 2] (25.06.2023)

Analiza meczu: Pogoń Szczecin 1-0 Chojniczanka Chojnice [część 2] (25.06.2023)

by john442

1 tercję meczu Pogoń wygrała 1:0. Przerwę zawodnicy wykorzystali na uzupełnienie płynów a sztab szkoleniowy dawał zawodnikom wskazówki odnośnie kolejnej tercji. Trener Gustaffson najwięcej uwagi poświęcał Stolarskiemu.

Zawodnicy obydwu zespołów nie zmieniali stron gry.

W niniejszej analizie są zapisy minutowe z serwisu Youtube a nie minuty meczu!

WNIOSKI PO 2 TERCJI MECZU KONTROLNEGO

1. Pogoń stosuje mieszane krycie przy rzucie rożnym przeciwnika z czego aż 7 zawodników tworzy strefę w tym nominalny napastnik a tylko 3 kryje indywidualnie. Ani jeden zawodnik nie pilnuje okolicy 16 metra przed bramką oraz nikt nie zostaje na ewentualną kontrę.

2. Na połowie rywala Pogoń cały czas stara się konstruować akcje w bocznym sektorze boiska, głownie z wykorzystaniem Stolarskiego.

3. W pressingu wysokim Pogoni udział bierze 5 zawodników. Zespół zostawia dużo wolnej przestrzeni w bocznych sektorach boiska.

4. W pressingu średnim oraz niskim zespół zdaje się nie zauważać swojej przewagi w środkowej strefie, przez co zawężają aż 5 zawodnikami zostawiając wolne przestrzenie w bocznych sektorach boiska (powielają błąd z 1 tercji gry przez co Choiniczanka jest w stanie przenieść ciężar gry pod bramkę przeciwnika).

BUDOWANIE GRY Z 5 METRA

48:26 – 48:53 gra Pogoni od bramki pod presją Chojniczanki. Choiniczanka występowała w ustawieniu 4-4-2, w pressingu zawężali pole gry zostawiając Pogoni Przewagę w bocznych sektorach. Podopieczni Gustaffsona zamiast wykorzystać wolne przestrzenie szukali gry środkiem, czyli tam gdzie było 6 zawodników drużyny przeciwnej!

BUDOWANIE GRY NA POŁOWIE RYWALA

49:02 – 49:59 Pogoń w dalszym ciągu starała się wykorzystać przewagę w środkowej strefie oraz zawężenie przeciwników i kierować podania w boczne strefy boiska. Całość dobrze skonstruowanej akcji zepsuta przez niecelne podanie Fornalczyka.

1:00:24 – 1:00:52

Bardzo częsty obrazek w tym meczu. Zawężający pole gry Stolarski oraz przewaga w obronie zespołu Chojniczanki. Pogoń zmuszona aby przenieść ciężar gry na drugą stronę boiska. Cała akcja zakończona dośrodkowaniem tylko dlatego, że Kutris obiegł Fornalczyka.

FAZA PRZEJŚCIOWA OBRONA – ATAK

51:52 – 52:45 Pogoń po odzyskaniu piłki starała się kierować akcje do przodu w boczny sektor na Stolarskiego. Jednakże całość była rozegrana zbyt wolno. Stolarski nie miał wsparcia. Zespół przeszedł do akcji pozycyjnej na połowie przeciwnika. Całość zakończona niecelnym podaniem Kurzawy.

WYSOKI PRESSING POGONI

54:32 – 55:17 – Pressing zakończony odzyskaniem piłki przez Pogoń, I przejście do budowania gry na połowie rywali. Akcja zakończona niecelnym podaniem do środka. Przy pressingu Pogoń ustawiała 2 linie graczy:

1 linia: Gorgon oraz Rostami

2 linia: Fornalczyk, Gamboa, Przyborek

Przy takim pressingu Pogoni, grając w systemie 4-4-2 próba rozgrywania od tyłu musi kierować podania w boczną strefę do zawodników 2,3 I przeniesienie ciężaru gry bezpośrednio wyżej do zawodników 9,10 lub 7,11 wraz z wykorzystaniem obiegnięcia.

ŚREDNI PRESSING POGONI

58:31 – 58:52 Kolejny raz linia ataku oraz pomocy Pogoni została rozerwana przez długie podanie do bocznej strefy, dzięki czemu Chojniczanka wywalczyła rzut rożny.

STAŁE FRAGMENTY GRY

RZUT ROŻNY W OFENSYWIE – LEWA STRONA

54:05 – 54:15 Wykonawcą po raz kolejny – Rafał Kurzawa – prawa ręka w górze – dośrodkowanie odchodzące na wysokość 5m (bliższy słupek bramki)

RZUT ROŻNY W OFENSYWIE – PRAWA STRONA

1:02:15 – 1:02:19 – Rafał Kurzawa, brak sygnalizacji, rozegranie na krótko z Przyborkiem

RZUT WOLNY W OFENSYWIE – LEWA STRONA

50:40 – 50:49 Rzut wolny z lewej strony. Wykonawcą po raz kolejny – Rafał Kurzawa – prawa ręka w górze I dośrodkowanie na bliższy słupek. W tym meczu kontrolnym był to symbol rozpoznawczy tego zepsołu.

RZUT ROŻNY W DEFENSYWIE – LEWA STRONA

59:19 – 59:29 Pogoń broni 7 zawodnikami ustawionymi w strefie oraz 3 zawodnikami z kryciem indywidualnym.